„Waking up in Baroque“

Projekto „Waking up in Baroque“ kovo ir balandžio mėnesių veiklose numatytas susipažinimas su baroko literatūros bruožais bei bausmėmis ir kankinimais, baroko architektūra .Kovo 10 dieną grupė moksleivių lankėsi Vilniuje, vaikščiojo šventojo Kazimiero takais- apžiūrėjo Katedrą , Kazimiero koplyčią .Gražiausius baroko pastatus: šventų Jonų bažnyčią, Vilniaus universiteto pastatų kompleksą , šventojo Kazimiero bažnyčią ,šventųjų Petro ir Povilo bažnyčią Antakalnyje. Projektas įpareigojo gerai pažinti baroko epochą, šventuosius , net kankinimo įrangą iš to laikmečio .Ši užduotis ir buvo sunkiausia ,nes pasirodo, Lietuvoje nėra pastovios ekspozicijos apie kankinius , kankinimo prietaisus. Suradome Pakruojo dvare baudžiavos laikų Bausmių muziejų. Tai kovo 16 dieną iš ankstaus ryto nuvykome ten. Muziejaus patalpos rūsyje , prieblanda ir nematyti ir šiurpą keliantys eksponatai ne vienam įvarė baimės. Reikia manyti , kad dabar neblogai išmanome , kaip atrodė prietaisai, kurių pagalba buvo kankinamas žmogus. Tikrai nenorėtume gyventi tais laikais.
Keliaudami namo užsukome į Kražių M. K. Sarbievijaus kultūros centrą, kuriame išsamiai buvome supažindinti su iškiliausiu Lietuvos ir Europos baroko epochos poetu Motiejumi Kazimieru Sarbievijumi. Teminės – edukacinės ekskursijos metu buvo akcentuojama to meto kultūra, baroko dvasia ir muzika. Projekto nariai susipažino su poeto gyvenimu ir kūryba, skaitė tekstus, klausėsi gyvai atliekamos baroko muzikos bei mokėsi barokinių šokių pagrindinių žingsnelių. Visiems buvo labai įdomu ir smagu. Dabar projekto dalyviai supranta, kad tikrai neblogai išmano apie baroko laikmetį Lietuvoje.

Projekto komandos narė Irena Gabrielaitienė

Erasmus+ susitikimas kultūrų mieste – Leipcige

Projektas Erasmus+ Waking up in Baroque Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazijoje startavo šį rudenį. Vienas iš projekto tikslų – gilinti baroko laikotarpio literatūros, meno istorijos, muzikos ir kultūros žinias. Projekto metu mokiniai įsitraukia į tarpkultūrinę veiklą ir aplanko kitas šalis. Tai yra labai vertinga patirtis, nes kelionėse, galima tobulinti savo kalbinius gebėjimus ir atrasti save. Šia galimybe džiaugiamės ir mes, Simono Gaudėšiaus gimnazijos mokiniai: Rugilė Beržinytė, Remigijus Gudauskas, Vakaris Cibulskis, Domantė Irtmonaitė, Rokas Kinderis ir Neda Šimkūnaitė. Mus lydėjo ir visose projekto veiklose dalyvavo anglų kalbos mokytoja Vitalija Gedeikienė ir dailės mokytoja Jolanta Baubkuvienė.
Gruodžio 3 dieną iškeliavome į Leipcigą, miestą rytinėje Vokietijoje, Saksonijos žemėje. Mus šiltai pasitiko šio projekto koordinatorius Alexander Keeb. Mūsų delegacijos gimnazistai savaitę gyveno vokiečių šeimose ir nuo pat pirmos dienos patyrė įvairių jausmų.
Jau pirmą dieną pajutome, kad ne veltui Leipcigas visame pasaulyje garsėja savo rengiamomis mugėmis, į kurias atvyksta daugybė lankytojų iš įvairių šalių. Po vizito mokykloje, aplankėme garsiąją kalėdinę mugę Leipcigo senamiestyje bei Šv. Tomo bažnyčią, kurioje kūrė ir grojo garsusis kompozitorius J. S. Bachas.
Trečia diena prasidėjo kelione į Dresdeno miestą, kuris garsėja savo istorija, turtingu kultūriniu bei architektūriniu paveldu. Džiaugiamės nepakartojama galimybe susipažinti su miesto istorija, kur kiekvienas namas – lyg atskiras meno kūrinys, o juos visus jungiančiuose kiemuose – parduotuvės, restoranėliai, mugės ir galerijos. Dieną užbaigėme įspūdingu kalėdiniu koncertu, kuris buvo surengtas jaukioje katalikų bažnyčioje Leipcige.
Susitikimo metu taip pat aplankėme J. S. Bacho muziejų, kur susipažinome su kompozitoriaus gyvenimo istorija bei turėjome progą paklausyti jo sukurtų muzikinių kūrinių. Kasdien dalyvavome projekto renginiuose, kur kūrėme baroko laikotarpio vyrišką ir moterišką kostiumus, mokėmės šio laikotarpio dvarų šokių bei atlikome muzikinius kūrinius įvairiais muzikos instrumentais. O paskutinę dieną surengtame pasirodyme, šokome išmoktus šokius, atlikome dainas bei demonstravome sukurtus rūbus.
Projektas – tai puiki galimybė susirasti naujų draugų, diskutuoti įvairiomis temomis, susipažinti su įvairiomis kultūromis, tobulinti bendravimo įgūdžius. Konkrečiai šis projektas suteikė galimybę iš arčiau pamatyti baroko stiliaus architektūros pastatus, apsilankyti J. S. Bacho gimtajame mieste bei paklausyti jo kurtos muzikos bažnyčioje, kurioje jis ilgą laiką dirbo bei kūrė.
Grįžę namo, galime drąsiai teigti, kad Leipcigas – kultūrų miestas, kuriame susipažinome su muzika, menu, muziejais ir istorija. Spalvingas ir šurmuliuojantis Leipcigas traukia mus vėl sugrįžti, kadangi ten sutikome šiltus ir draugiškus žmones.

Vakaris Cibulskis 2e kl., Domantė Irtmonaitė 1a kl., Rugilė Beržinytė 1a kl.

Išvyka į Chaimo Frenkelio vilą

Lapkričio 23 d. projekto „Waking up in Baraque“ dalyviai vykome į nuostabią Chaimo Frenkelio vilą Šiauliuose, kurioje mums buvo pristatyta edukacinė programa apie dvarų madą baroko laikotarpiu.
Į įspūdingo grožio vilą atvykome su tikslu – praturtinti žinias apie puošnųjį baroko stilių, bet gavome daug daugiau nei tikėjomės. Atsidūrėme baroko stiliumi ir žaismingumu dvelkiančioje viloje, pilnoje suknelių, paveikslų ir prabangių baldų. Išmokome vėduoklių kalbos, kaklaskarės rišimo būdų, pasimatavome baroko laikų skrybėles, labai daug sužinojome apie tų laikų madas, turtingųjų namų interjerą ir tradicijas. Vilos atkurtoje filmų salėje pažiūrėjome kelis filmukus. Vila sužavėjo savo puošnumu, o gidė nepaliko abejingų, visus pakerėjo savo šmaikštumu ir puikiomis istorijos žiniomis.
Edukacinė programa praturtino mūsų žinias, sužavėjo, nors kai kurios baroko laikų mados ir tradicijos kėlė šiurpulį. Visi buvome didžiai nustebinti vilos grožiu ir laimingi galėję prisiliesti prie baroko laikų mados.
Visi projekto dalyviai labai dėkojame anglų kalbos mokytojai V. Gedeikienei ir vokiečių kalbos mokytojai R. Meškėnienei už smagią ir turiningą išvyką ir su nekantrumu laukiame tolimesnių projekto veiklų.

IId klasės mokinė Gabija Briedytė

 

Artėja projekto „Waking up in Baroque“ startas

Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnaziją pasiekė puiki naujiena iš Švietimo mainų paramos fondo – skirtas finansavimas gimnazijos mokytojų ir mokinių kartu su partneriais iš užsienio šalių parengtam projektui „Pabuskime Baroke“ (Waking up in Baroque). Projekto įgyvendinimo metu gimnazijos mokiniai ir mokytojai aplankys 3 šalis: Vokietiją, Čekiją ir Italiją, o 2018 m. spalio mėnesį mūsų gimnazija priims svečius iš šių šalių pas save. Projektas truks du metus : nuo 2017 spalio iki 2019 rugsėjo pabaigos.
Partnerių mokyklose numatomos veiklos:
Technikumo mokykloje Sicilijoje, Italijoje, susikursime ne tik baroko architektūros viziją, naudojant šiuolaikines technologijas ( įvairias programas bei 3D spausdintuvą), bet ir to laikmečio kostiumą.
Vokietijoje, Leipcigo mieste, artimiau susipažinsime su vis dar gyvomis baroko tradicijomis, kurios siejasi su kompozitoriumi Johanu Sebastianu Bachu, gyvenusiu ir kūrusiu šiame mieste.
Čekijoje, Prahos mieste, turėsime išskirtinę galimybę susipažinti su baroko statiniais bei istorija. Visa tai mums pristatys mokykloje dirbantys istorijos mokytojai ekspertai.
O mūsų mokykloje svečiai turės galimybę kurti baroko stiliaus šukuosenas bei baroko stiliaus koklių plyteles, kurias gaminsime specialioje degimo krosnyje.
Vykdydami šias veiklas partnerių mokyklose, ne tik išmoksime naujų mokymo metodų, bet ir kursime naują mokomąją medžiagą. Dirbdami kartu stiprinsime mokinių tarpkultūrines kompetencijas, gebėjimą reikšti savo nuomonę bei tobulinsime bendravimo anglų kalba įgūdžius. Tikimės ne tik pasikeisti patirtimis, bet ir išmokti naudoti interaktyvius metodus.
Visa projekto veiklų informacija bus publikuojama mokyklos projektų stende, eTwining svetainėje, Facebook puslapyje, mokyklų tinklalapiuose, vietinėje spaudoje.
Mūsų laukia nepakartojami du metai: pilni naujų pažinčių, veiklų bei atradimų.

Projekto koordinatorė anglų kalbos mokytoja Vitalija Gedeikienė