Menu Close

Ypatingos atostogos


erasmusYpatingos atostogos 

Geros tos atostogos, miegi iki pietų ir miegoti eini vidurnaktį, tačiau keturi laimingieji mokiniai: Evelina Jasevičiūtė, Agnė Tverijonaitė, Lukas Sladkevičius, Augustinas Bytautas ir anglų kalbos mokytoja Sigita Paulauskienė tokių atostogų malonumų nepatyrė. Mainų programos Erasmus+ dėka vykome į kelionę, kurios nekantriai laukėmė ir ilgai ruošėmės – į Bulgariją, Karlovo miestą, kuriame vyko projektas „Health is wealth“ (angl. Sveikata yra turtas).

Pirmiausia apie programą. Programa Erasmus+ teikia paramą mokymo ir mokymosi metodų gerinimui, naujoms mokymo programoms, švietimo įstaigų darbuotojų ir su jaunimu dirbančių asmenų profesiniam tobulėjimui bei skatinant aktyvesnį įmonių ir švietimo įstaigų bendradarbiavimą, didina Europos švietimo, mokymo, jaunimo įstaigų ir sistemų kokybę bei aktualumą. „Health is wealth“ projektas vykdomas pagal pirmąjį programos veiksmą (K1) , skirtą studentų, stažuotojų, mokytojų ir kitos švietimo srities darbuotojų, jaunimo mainuose dalyvaujančių jaunuolių, su jaunimu dirbančių asmenų ir savanorių mobilumo galimybėms skatinti. Programos tikslams pasiekti įgyvendinami ir kiti du veiksmai – K2 ir K3. K2 yra orientuotas į švietimo, mokymo ir jaunimo įstaigų bei organizacijų ir įmonių partnerystės kūrimą ir gerinimą,  K3 – į dialogo rėmimą ir informacijos, reikalingos, kad būtų reformuotos švietimo, mokymo ir jaunimo sistemos, surinkimui.

Pagrindiniai projekto „Health is wealth“ tikslai buvo:

  • jaunų žmonių priklausomybių suvokimo auginimas;
  • sveikos gyvensenos skleidimas tarp jaunų žmonių;
  • tarpkultūrinio dialogo , bendrojo supratimo ir tolerancijos stiprinimas;

Drauge su visais projekto dalyviais sužinojome naujų dalykų.  Dalyvavome diskusijose ir pristatymuose apie sveiką gyvenseną. Džiugu, kad  galime teigti, jog buvome (ir esame!)vieni iš sveikiausių projekto dalyvių.  Išgirdome labai daug įvairių minčių apie jaunimo priklausomybes nuo narkotikų, alkoholio, rūkymo ir mažiau matomų, tokių, kaip priklausomybės nuo kavos, interneto, kompiuterinių žaidimų ir kitų.  Sužinojome, kaip kitų šalių mokyklos ir nevyriausybinės organizacijos kovoja su priklausomybėmis, išgirdome  apie priklausomų jaunuolių padėtį tose šalyse. Kartu aptarėme galimus neformalaus švietimo būdus,  skatinančius  sveiką jaunuolių gyvenseną,  tarpkultūrinio dialogo plėtrą.  Taip pat dalyvavome specialioje misijoje Karlovo miestelyje, kur turėjome išsiaiškinti vietinių jaunuolių įpročius, gyvenimo būdą. Susipažinome ir su kitų šalių kultūromis, kartu pristatydami ir savąją, Lietuvos, kultūrą.       Tikriausiai jau pavydite? Turime jus nuliūdinti, jog silpnų nervų žmonėms leistis į tokias keliones yra pavojinga! Čia labai tinka posakis: „Tikėkis geriausio, bet būk pasiruošęs blogiausiam“.  Kiekvieną dieną nežinojome, ko tikėtis. Būtent tai  ir buvo įdomiausia. Žinoma, susiradome ir nemažą būrį draugų iš svetur. Nors miego per atostogas trūko, tačiau esame labai dėkingi projekto organizatoriams, ypač kantriai mokytojai Sigitai, gimnazijos administracijai už galimybę dalyvauti šiame projekte, ir mūsų mylimiems tėveliams už rūpestį ir pasitikėjimą!

Bulgarija2015a_m Bulgarija2015b_m

 Namų išsiilgusios mokinės: Evelina Jasevičiūtė,  IIId,  ir Agnė Tverijonaitė , IIIb.

Data: 2015 11 10

Skip to content