„Travelling raises an inclusive partnership“

„Erasmus KA-229“ „Travelling raises an inclusive partnership (Keliavimas įtraukia mus visus)“ projektas startuoja

2019 metais lapkričio 25-29 dienomis Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazijos mokytojos Daivutė Norbutienė ir Regina Arlauskienė dalyvavo projekto „Erasmus KA-229“ „Travelling raises an inclusive partnership (Keliavimas įtraukia mus visus)“ C1 veiklose. Susitikimas vyko Turkijoje, Gaziantepo mieste. Šiame projekte dalyvauja 6 šalys: Lietuva, Lenkija, Turkija, Italija, Ispanija, Slovakija. Šio susitikimo veiklos buvo sutelktos ties tema „Kaip paruošti turizmo produktą?“

Vizito metu vyko 2 seminarai, kuriuos vedė turizmo ekspertai iš Slovakijos. Taip pat buvo surengtas koordinatorių susitikimas, kuriame buvo aptartas projekto valdymas ir rezultatų įgyvendinimas bei paskirstytos visos užduotys mokykloms partnerėms. Šio vizito metu buvo aptarta, kaip bus kuriami turizmo produktai partnerių mokyklose, nes tik vienoje privačioje profesinėje vidurinėje mokykloje „Pro Scholaris“ Slovakijoje yra vykdomos turizmo studijos. Partneriai taip pat aptarė, kaip bus kuriamos TRIP kelionių agentūros kiekvienoje partnerių mokykloje, kaip dalyvaujantys veiklose mokiniai kurs turizmo produktą.

Seminarai ir dirbtuvės Turkijoje buvo būtini tolesnei projekto bei turizmo agentūros veiklai įgyvendinti. Buvo susitarta, kad jos bus įtraukiamos į mokymo procesą : geografijos, istorijos, ekonomikos, kalbų, turizmo ir kitų mokomųjų dalykų pamokas. Taip pat buvo parengtas pamokos plano šablonas.

Šio vizito metu vyko ne tik pagrindinės veiklos. Daug laiko buvo skiriama turkų kultūros paveldui. Turėdami laisvo laiko projekto dalyviai aplankė įžymias Gaziantepo vietas. Tuo, ką aplankyti ir maršrutų sudarymu rūpinosi Turkijos partnerės mokyklos mokiniai, bendradarbiaudami su vietinėmis turizmo organizacijomis.

Po vizito Turkijoje mokytojos Daivutė Norbutienė ir Regina Arlauskienė pasidalino idėjomis ir įspūdžiais ne tik su projekto dalyviais, bet ir su visa gimnazijos bendruomene.

Daiva Eisimantienė