Menu Close

„Waking up in Baroque“

Baigiamasis projekto „Waking up in Baroque“ dalyvių susitikimas Čekijoje

Kovo 31 d. grupelė Šilalės Simono Gaudėšiaus mokinių bei mokytojų išvyko į baigiamąjį „Erasmus+“ „Waking up in Baroque“ susitikimą Čekijojoje – į Neratovico mokyklą.
Pirmąją vizito dieną susitikome su visais projekto dalyviais – čekais, vokiečiais- italais -, susipažinome su visos savaitės programa. Visi mokiniai buvo suskirstyti į 5 komandas. Šios komandos visą savaitę turėjo atlikti įvairias užduotis ir taip rinkti taškus. Kad geriau susipažintume su mokykla, žaidėme žaidimą „Pabėgimas“. Vėliau kiekvienos šalies mokinių grupė pristatė Baroko epochos skulptorius ir jų meno kūrinius. Tą pačią dieną užsiėmimo „Art workshop“ metu darėme kaukes.
Antrąją vizito dieną važiavome į Hospital Kuks – Kukso ligoninę, kurią 18-ojo amžiaus pradžioje įkūrė grafas Františekas Antoninas Šporkas .Tai puikus baroko paminklas, kuriame eksponuojanmi pasaulinio lygio menininkų darbai.
Trečiąją vizito dieną gaminome „Jaunystės eleksyrus“. Pagamintus eleksyrus ragavo mokytojai. Po pietų susipažinome su Neratovico miestu, aplankėme kelias barokines bažnyčias. Vakare šventiškai pasipuošę visi projekto dalyviai rinkosi į šokių vakarą. Profesionalūs šokių mokytojai mus mokė šokti čia-čia, valsą ir džaivą.
Ketvirtą dieną lankėmės Čekijos sostinėje Prahoje – apžiūrėjome neįtikėtino grožio barokinius pastatus (vienas įspūdingiausių – Kūdikio Jėzaus bažnyčia), pavaikščiojome Charls bridge (Čarlio tiltu), sužinojome jo pastatymo istoriją ir įdomią jo pastatymo datą (1357 m. 9 mėn 7 d. 5:31)plaukiojome laiveliais po Vltava upę, grožėdamiesi nuostabiais Prahos senamiesčio pastatais.
Paskutinė diena prasidėjo žaislų gaminimu – gaminome barokinius žaislus. Po pietų susirinkome į kultūros centrą, ten žiūrėjome čekų mokinių ir mokytojų koncertą, komandoms buvo teikiami prizai, sertifikatai, dėkojama ir atsisveikinama… Per šią savaitę patyrėme nepaprastą bendrumo jausmą, draugystę, suvokėme, kokie tapome svarbūs vieni kitiems, tapome atviresni pasauliui bei tolerantiškesni vieni kitiems.

Austėja Kubiliūtė, Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazijos IIIb klasės gimnazistė, projekto dalyvė

 

Erasmus+ projekto „Waking up in Baroque” dalyvių susitikimas Lietuvoje

Nuo rugsėjo 30 d. iki spalio 6 d. mūsų gimnazijoje vyko trečiasis Erasmus+ projekto „Waking up in Baroque“ dalyvių susitikimas. Į Lietuvą atvyko svečiai iš Vokietijos, Čekijos ir Italijos. Per šią nuotaikingą savaitę ne tik svečiai daugiau sužinojo apie mūsų gražiąją tėvynę, bet ir mes patys atradome kai ką naujo bei užmezgėme naujų pažinčių.
Projekto veiklos prasidėjo pirmadienį nuotaikingu gimnazijos direktoriaus Stasio Norbuto sveikinimo projekto dalyviams, koordinatorės Vitalijos Gedeikienės ir vardinių kortelių bei skėčių įteikimu kiekvienam dalyviui. Juk koks suvenyras gali būti praktiškesnis Lietuvoje nei skėtis? Vėliau aprodėme savo mokyklą, aplankėme Šilalės rajono savivaldybę, susitikome su meru J. Gudausku. Projekto tikslas – išplėsti mokinių žinias apie baroko laikotarpį. Šalių komandų atstovai, vadovaujami dailės mokytojos Jolantos Baubkuvienės, kūrė barokines koklių plyteles. Visi kūrybiniai darbai pavyko puikiai, tad mokiniai džiaugėsi ne tik smagiai praleidę laiką, bet ir įgiję svarbios patirties. Vėliau supažindinome svečius su savo gimtuoju miestu: aprodėme Šilalės viešąją biblioteką, Vlado Statkevičiaus muziejų, bendruomenių parką bei Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčią. Vakare picerijoje „Bamba Pica“ aptarėme įspūdžius, artimiau susipažinome.
Antradienį išvykome į pirmąją kelionę – nuostabųjį Lietuvos kampelį – Nidą. Ji sužavėjo mūsų svečius savo įspūdinga architektūra, o apniukęs dangus, jūra ir kopos tapė kvapą gniaužiantį ir distopinės novelės vertą peizažą, kuriame saulės laikrodis atrodė lyg visatos centras. Raganų kalno tautosakos herojų skulptūros suteikė miškui mistišką atmosferą bei tapo daugybės nuotraukų fonu. Aplankėme vieną iš didžiausių kormoranų ir pilkųjų garnių koloniją visoje Europoje. Mūsų nuostabioji kelionė baigėsi paskutiniu stabtelėjimu Tomo Mano muziejuje.
Trečiadienį išmušė informacinių technologijų valanda. Mokytojo Algirdo Jasinevičiaus vadovaujami, sumaketavome po namelį bendram baroko stiliaus kaimeliui. Nameliai buvo atspausdinti 3D spausdintuvu. Vėliau šalys pristatė savo kraštų senuosius amatus, būdingus baroko laikotarpiui, o mes, lietuviai, vadovaujami technologijų mokytojos Elvyros Gedeikienės, pamokėme pynimo iš šiaudų meno. Džiugu, kad visi svečiai namo parsivežė šiaudines apyrankes, skirtukus ir dekoracijas. Popietę mūsų svečiai kūrė baroko stiliaus vyriškas bei moteriškas šukuosenas-perukus, naudodami įvairiausias medžiagas, o mokytoja Indrė Šetikienė savanoriams padarė įspūdingas baroko stiliaus šukuosenas. Vakare drauge stebėjome baroko šokio spektaklį „Metų laikai“. Visus spektaklio žiūrovus sužavėjo nuostabūs šokiai, kuriuos pagal baroko genijaus Antonio Vivaldžio muziką atliko Aušros Danisevičienės kolektyvas „Salto“. Mūsų dramos studijos „Vėjavaikiai“ aktoriai, vadovaujami Jolantos Šmitienės, atliko Kristijono Donelaičio epinės poemos „Metai“ ištraukas. Nepakartojama baroko meno šventė apkerėjo kostiumų, šukuosenų bei dekoracijų (autorius – Vaidas Bukauskis) puošnumu ir šokių elegancija. Spektaklio idėjos autorė – Aušra Danisevičienė.
Ketvirtadienį aprodėme svečiams Šilalės rajono lankytinas vietas: Baublių muziejų, Girdiškės bažnyčią ir Medvėgalio piliakalnį. Vakare laukė smagioji dalis – etnografinis vakaras Rimkų kaimo turizmo sodyboje. Šoko ir mokiniai, ir mokytojai, ir tėvai. Svečiai išmoko tradicinių lietuviškų šokių, žaidė senovinius žaidimus ir gavo prizų. Ragavome tradicinių lietuviškų patiekalų. Vakaro pabaigoje buvo įteikti sertifikatai. Visi labai pavargę, bet labai linksmi išsiskirstėme į namus.
Taip jau sutapo, kad smagiausią šventę mokykloje – Mokytojų dieną – galėjome atšvęsti kartu su svečiais. Svečiams buvo įdomu patirti, kaip švenčiama mokytojų diena mūsų gimnazijoje: kartu klausėmės dvyliktokų vedamų pamokų, kartu dalyvavome mokykliniame gyvenime. Po pietų išvykome į Šilutę, pažaidėme boulingą, stabtelėjome Ventės Rage, kur mus pasitiko stiprus vėjas ir audringos marios. Klaipėdoje svečius supažindinome su lankytinomis vietomis.
Paskutinė projekto diena – šeštadienis. Sunku atsisveikinti su draugais, bendraminčiais.
Būdami projekto dalyviais, patyrėme nepaprastą bendrumo jausmą, supratome, kad tokiems renginiams reikia atiduoti daug savęs. Bet kuo daugiau duodi, kuo labiau atsiveri, tuo daugiau gauni pats. Savaitę gyvendamas pas nepažįstamą šeimą kitoje šalyje, savaitę artimai savo šeimoje bendraudamas su jaunu žmogumi iš kitos šalies, įgyji tokios patirties, apie kurią nebūtum nė pagalvojęs. Kultūrų, kalbos, charakterių, įpročių ir pomėgių skirtumai ! Visa tai kuria Erasmus+ projekto didžiausią vertę, nes sujungia daugybę skirtingų žmonių ir leidžia suvokti ne tik mūsų skirtumus, bet ir bendražmogiškus dalykus. Mes visi svajojame, ilgimės, juokiamės ir verkiame. Niekada nesužinosi daugiau apie šalį, negu būdamas joje, negu bendraudamas su žmonėmis, vadinančiais ją savo tėvyne. Nepažinsi ir nesuprasi žmogaus, jei jo neišklausysi. Per „Waking up in Baroque“ projektą ne tik patobulinome žinias apie baroko laikotarpį, projekte dalyvavusias šalis bei savo anglų kalbos įgūdžius, bet tapome atviresni pasauliui, tolerantiškesni vieni kitiems, o svarbiausia – išmokome ne tik klausytis, bet ir išgirsti vieni kitus.

Gabija Briedytė, IIId klasės gimnazistė, projekto dalyvė

 

Kelionė į saulėtąją Italiją su Erasmus + projektu „Waking up in Baraque“

Šių metų balandžio 8 d. 2.00 val. nakties iš Šilalės rajono savivaldybės kiemelio pajudėjo autobusas, pilnas keleivių su vilties ir jaudulio sklidinomis širdimis. Tai Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazijos mokiniai Marija Gedeikytė, Fausta Sragauskaitė, Gabrielė Kulbokaitė, Gabija Briedytė, Gvidas Irtmonas, Vilius Košys ir mūsų mielosios mokytojos Daiva Eisimantienė, Alma Balčienė, Irena Gabrielaitienė, Birutė Knyzelienė, Gida Zobėlienė ir Elvyra Gedeikienė. Su Erasmus+projektu „Waking up in Baraque“ išvykome į Palazzolo Acreide miestą, esantį Sicilijoje, Italijoje. Po didžiosios mūsų dalies pirmo skrydžio lėktuvu išvydus Italiją buvome sužavėti – tokios gamtos dar nebuvome matę. Čia jau nebe mūsų beržai, ąžuolai, eglės, o palmės, apelsinmedžiai ir daugybė įvairių augalų, kurių pavadinimų net nežinojome, bei kalnai ir kalvos. Ir tai buvo tik pradžia.
Sekmadienį po ilgos kelionės įsikūrėme italų šeimose, kuriose gyvenome visą savaitę. Tai buvo mūsų pirmasis ir artimiausias prisilietimas prie italų gyvenimo – pamatėme, kokie jie šilti, rūpestingi ir draugiški žmonės, stengėsi bendrauti, padėti. Po pietų visų laukė išvykos su italų šeimomis : kas pasivaikščiojo po miestą, kas džiaugėsi nuostabia Sicilijos gamta, o kas net nuvyko prie Viduržemio jūros. Vakare visi projekto dalyviai susitiko pavalgyti tikros itališkos picos bei aptarti skirtumus tarp italų ir lietuvių.
Nauja diena – nauji netikėtumai. Pirmadienį susipažinome su mūsų draugų mokykla, išklausėme kiekvienos šalies, projekto dalyvės, pristatymus apie jų šalies šventuosius ir religines šventes, o papietavę aplankėme keturias įstabias barokines Palazzolo bažnyčias. Vakarojome visi drauge nuostabiai gražiame parke ir negalėjome atsistebėti įstabaus grožio Italijos gamta. Nors iš pradžių visi buvome nedrąsūs, po truputį pradėjome bendrauti su projekto kolegomis ir pastebėjome, kad esame labai panašūs.
Kitą dieną jau turėjome varžytis. Vyko kulinarinė projekto dalis: vieni delegacijos nariai turėjo nupiešti iliustracijas receptų knygai, kurioje buvo dalyvaujančių šalių (Lietuvos, Vokietijos, Čekijos Respublikos ir Italijos) baroko laikų patiekalų receptai, o kiti gamino minėtus patiekalus. Fausta susidariusią situaciją apibūdino taip: “Į vieną virtuvę suėjo keturios šalys. Vaizdas ir garsas tikrai pritrenkiantis”. Lietuvių komanda pagamino kaplūną, saldų citrinų delikatesą, morkų ir alyvuogių pyragą bei obuolių sūrį. Nors po komisijos įvertinimo su vokiečių komanda dalinomės 2- 3 vietomis, tačiau dauguma mokinių, paragavę kaplūno ir citrinų delikateso, sakė, kad mūsų maistas skaniausias. Vėliau laukė įdomiausia dienos dalis – graikų teatras ir muziejai. Susėdę teatre ant akmeninių suolų jautėmės taip, lyg vos už kelių akimirkų į sceną žengs kaukėti aktoriai ir prasidės vaidinimas. Vakare italai mus nusivedė į aukščiausią Palazzolo vietą stebėti saulėlydžio. Vaizdas nepaprastas – tolyn į begalybę nusidriekę laukai ir virš jų liepsnojantis dangus. Tiesiog sėdėjome tyloje, gerdami į save akimirkos grožį.
Trečiadienis buvo mūsų laukiamiausia savaitės diena – pagaliau turėjome pamatyti Etnos ugnikalnį. Prieš tai meldėmės, kad tik būtų gražus oras, nes kitu atveju nebūtume galėję ten nuvykti. Tai buvo nepaprasta patirtis. Nors kopimas pareikalavo daug jėgų, tačiau atsiveriantis vaizdas, pasak Gabrielės, „Žadą atimantis, gyvenime nieko panašaus nebuvau mačiusi“. Šis Gabrielės sakinys atspindėjo mūsų visų jausmus. Vėliau vykome į Toarminos miestą, kuris taip pat mus pakerėjo savo grožiu ir jūra, o vaikščiodami po graikų teatrą negalėjome paleisti telefonų iš rankų – kur tik pasisuksi, vaizdai, atrodo, „reikalauja“ juos nufotografuoti. Marija juokavo, kad jos nuotraukų galerija dėl tokio reiklaus Italijos kraštovaizdžio pasipildė net 400 nuotraukų!
Kitą dieną mūsų vėl laukė visų šalių pristatymai, tik šį kartą apie baroko laikų žmonių kankinimo būdus ir raganų medžiokles. Po jų sekė nuotaikingas ir aistringas italų vaidinimas apie Galileo Galilėjaus teismą. Vakare susirinkome mokykloje į paskutinį susitikimą-vakarienę kartu, kurioje dalyvavo ir mūsų draugų italų tėvai.
Penktadienį mūsų laukė paskutinė kelionė prieš išvykimą. Buvo ir gaila, kad tuoj kelionė pasibaigs, ir tuo pačiu smalsu, ką dar pamatysime. O pamatėme tikrai daug – Sirakūzus – dar vieną graikų teatrą, Ortidžiją ir Noto miestą. Marija sakė, kad šie miestai ją „tiesiog „pritrenkė“ savo grožiu, įspūdinga architektūra. O dar jūra, laivai, kavinės… Netgi ristūnai, gatvele tempiantys karietas. O ir „niekur nesu valgiusi tokių skanių pistacijų ledų kaip Sicilijoje…“ Visi miestai paliko mums daug nepamirštamų prisiminimų ir pripildė mūsų kuprines suvenyrų ir lauktuvių artimiesiems.
„Leisdami laiką Sicilijoje, Italijoje, susipažinome su tos vietovės žmonėmis, kultūra, gamta. Įsijautę į gyvenimą Sicilijoje, patyrėme puikių įspūdžių, išmokome pagrindinių itališkų žodžių, pajutome nuostabių barokinių miestų dvasią, susiradome daug naujų draugų, mėgavomės šiltu, vasarą primenančiu oru“ – kelionę apibendrino Gvidas. Visi buvome sužavėti priėmusių šeimų draugiškumu, šiltumu. Gabrielė džiaugsmingai prisimena ją priėmusią šeimą :„jų namuose jaučiausi kaip savo namuose, šios šeimos sukurta atmosfera buvo labai maloni“. Dar būdamas Italijoje gali jausti nostalgiją šiai šaliai , lyg jos jau ilgėtumeisi , nors dar neišvykai. Vis dėlto sako, kad tik išvykę į užsienį, suprantame, kaip gera gimtinėje. Išlipusi iš lėktuvo ir įkvėpusi pirmą lietuviško oro gurkšnį, supratau, koks teisingas šis pasakymas. Kelionė suteikė mums daugybę dovanų – naujas patirtis, pažintis, draugystes, geresnes anglų kalbos žinias, naujutėlaites italų kalbos žinias, picų pilnus pilvus, puikius prisiminimus ir amžinai širdyse siūbuosiančias palmes ir Viduržemio jūros bangas, bet, mano nuomone, didžiausia patirtis – suvokimas , kokie svarbūs namai mums yra… Ir pabaigai : visų mokinių vardu noriu padėkoti mokytojoms ir direktoriui už tokią nuostabią galimybę bei motinišką rūpestį ir pagalbą kelionės metu. Nuoširdžiai dėkojame Jums!

Gabija Briedytė, II d klasės mokinė

 

Projekto „Waking up in Baroque“ kovo ir balandžio mėnesių veiklose numatytas susipažinimas su baroko literatūros bruožais bei bausmėmis ir kankinimais, baroko architektūra .Kovo 10 dieną grupė moksleivių lankėsi Vilniuje, vaikščiojo šventojo Kazimiero takais- apžiūrėjo Katedrą , Kazimiero koplyčią .Gražiausius baroko pastatus: šventų Jonų bažnyčią, Vilniaus universiteto pastatų kompleksą , šventojo Kazimiero bažnyčią ,šventųjų Petro ir Povilo bažnyčią Antakalnyje. Projektas įpareigojo gerai pažinti baroko epochą, šventuosius , net kankinimo įrangą iš to laikmečio .Ši užduotis ir buvo sunkiausia ,nes pasirodo, Lietuvoje nėra pastovios ekspozicijos apie kankinius , kankinimo prietaisus. Suradome Pakruojo dvare baudžiavos laikų Bausmių muziejų. Tai kovo 16 dieną iš ankstaus ryto nuvykome ten. Muziejaus patalpos rūsyje , prieblanda ir nematyti ir šiurpą keliantys eksponatai ne vienam įvarė baimės. Reikia manyti , kad dabar neblogai išmanome , kaip atrodė prietaisai, kurių pagalba buvo kankinamas žmogus. Tikrai nenorėtume gyventi tais laikais.
Keliaudami namo užsukome į Kražių M. K. Sarbievijaus kultūros centrą, kuriame išsamiai buvome supažindinti su iškiliausiu Lietuvos ir Europos baroko epochos poetu Motiejumi Kazimieru Sarbievijumi. Teminės – edukacinės ekskursijos metu buvo akcentuojama to meto kultūra, baroko dvasia ir muzika. Projekto nariai susipažino su poeto gyvenimu ir kūryba, skaitė tekstus, klausėsi gyvai atliekamos baroko muzikos bei mokėsi barokinių šokių pagrindinių žingsnelių. Visiems buvo labai įdomu ir smagu. Dabar projekto dalyviai supranta, kad tikrai neblogai išmano apie baroko laikmetį Lietuvoje.

Projekto komandos narė Irena Gabrielaitienė

[Not a valid template]

Erasmus+ susitikimas kultūrų mieste – Leipcige

Projektas Erasmus+ Waking up in Baroque Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazijoje startavo šį rudenį. Vienas iš projekto tikslų – gilinti baroko laikotarpio literatūros, meno istorijos, muzikos ir kultūros žinias. Projekto metu mokiniai įsitraukia į tarpkultūrinę veiklą ir aplanko kitas šalis. Tai yra labai vertinga patirtis, nes kelionėse, galima tobulinti savo kalbinius gebėjimus ir atrasti save. Šia galimybe džiaugiamės ir mes, Simono Gaudėšiaus gimnazijos mokiniai: Rugilė Beržinytė, Remigijus Gudauskas, Vakaris Cibulskis, Domantė Irtmonaitė, Rokas Kinderis ir Neda Šimkūnaitė. Mus lydėjo ir visose projekto veiklose dalyvavo anglų kalbos mokytoja Vitalija Gedeikienė ir dailės mokytoja Jolanta Baubkuvienė.
Gruodžio 3 dieną iškeliavome į Leipcigą, miestą rytinėje Vokietijoje, Saksonijos žemėje. Mus šiltai pasitiko šio projekto koordinatorius Alexander Keeb. Mūsų delegacijos gimnazistai savaitę gyveno vokiečių šeimose ir nuo pat pirmos dienos patyrė įvairių jausmų.
Jau pirmą dieną pajutome, kad ne veltui Leipcigas visame pasaulyje garsėja savo rengiamomis mugėmis, į kurias atvyksta daugybė lankytojų iš įvairių šalių. Po vizito mokykloje, aplankėme garsiąją kalėdinę mugę Leipcigo senamiestyje bei Šv. Tomo bažnyčią, kurioje kūrė ir grojo garsusis kompozitorius J. S. Bachas.
Trečia diena prasidėjo kelione į Dresdeno miestą, kuris garsėja savo istorija, turtingu kultūriniu bei architektūriniu paveldu. Džiaugiamės nepakartojama galimybe susipažinti su miesto istorija, kur kiekvienas namas – lyg atskiras meno kūrinys, o juos visus jungiančiuose kiemuose – parduotuvės, restoranėliai, mugės ir galerijos. Dieną užbaigėme įspūdingu kalėdiniu koncertu, kuris buvo surengtas jaukioje katalikų bažnyčioje Leipcige.
Susitikimo metu taip pat aplankėme J. S. Bacho muziejų, kur susipažinome su kompozitoriaus gyvenimo istorija bei turėjome progą paklausyti jo sukurtų muzikinių kūrinių. Kasdien dalyvavome projekto renginiuose, kur kūrėme baroko laikotarpio vyrišką ir moterišką kostiumus, mokėmės šio laikotarpio dvarų šokių bei atlikome muzikinius kūrinius įvairiais muzikos instrumentais. O paskutinę dieną surengtame pasirodyme, šokome išmoktus šokius, atlikome dainas bei demonstravome sukurtus rūbus.
Projektas – tai puiki galimybė susirasti naujų draugų, diskutuoti įvairiomis temomis, susipažinti su įvairiomis kultūromis, tobulinti bendravimo įgūdžius. Konkrečiai šis projektas suteikė galimybę iš arčiau pamatyti baroko stiliaus architektūros pastatus, apsilankyti J. S. Bacho gimtajame mieste bei paklausyti jo kurtos muzikos bažnyčioje, kurioje jis ilgą laiką dirbo bei kūrė.
Grįžę namo, galime drąsiai teigti, kad Leipcigas – kultūrų miestas, kuriame susipažinome su muzika, menu, muziejais ir istorija. Spalvingas ir šurmuliuojantis Leipcigas traukia mus vėl sugrįžti, kadangi ten sutikome šiltus ir draugiškus žmones.

Vakaris Cibulskis 2e kl., Domantė Irtmonaitė 1a kl., Rugilė Beržinytė 1a kl.

[Not a valid template]

Išvyka į Chaimo Frenkelio vilą

Lapkričio 23 d. projekto „Waking up in Baraque“ dalyviai vykome į nuostabią Chaimo Frenkelio vilą Šiauliuose, kurioje mums buvo pristatyta edukacinė programa apie dvarų madą baroko laikotarpiu.
Į įspūdingo grožio vilą atvykome su tikslu – praturtinti žinias apie puošnųjį baroko stilių, bet gavome daug daugiau nei tikėjomės. Atsidūrėme baroko stiliumi ir žaismingumu dvelkiančioje viloje, pilnoje suknelių, paveikslų ir prabangių baldų. Išmokome vėduoklių kalbos, kaklaskarės rišimo būdų, pasimatavome baroko laikų skrybėles, labai daug sužinojome apie tų laikų madas, turtingųjų namų interjerą ir tradicijas. Vilos atkurtoje filmų salėje pažiūrėjome kelis filmukus. Vila sužavėjo savo puošnumu, o gidė nepaliko abejingų, visus pakerėjo savo šmaikštumu ir puikiomis istorijos žiniomis.
Edukacinė programa praturtino mūsų žinias, sužavėjo, nors kai kurios baroko laikų mados ir tradicijos kėlė šiurpulį. Visi buvome didžiai nustebinti vilos grožiu ir laimingi galėję prisiliesti prie baroko laikų mados.
Visi projekto dalyviai labai dėkojame anglų kalbos mokytojai V. Gedeikienei ir vokiečių kalbos mokytojai R. Meškėnienei už smagią ir turiningą išvyką ir su nekantrumu laukiame tolimesnių projekto veiklų.

IId klasės mokinė Gabija Briedytė

[Not a valid template]

Artėja projekto „Waking up in Baroque“ startas

Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnaziją pasiekė puiki naujiena iš Švietimo mainų paramos fondo – skirtas finansavimas gimnazijos mokytojų ir mokinių kartu su partneriais iš užsienio šalių parengtam projektui „Pabuskime Baroke“ (Waking up in Baroque). Projekto įgyvendinimo metu gimnazijos mokiniai ir mokytojai aplankys 3 šalis: Vokietiją, Čekiją ir Italiją, o 2018 m. spalio mėnesį mūsų gimnazija priims svečius iš šių šalių pas save. Projektas truks du metus : nuo 2017 spalio iki 2019 rugsėjo pabaigos.
Partnerių mokyklose numatomos veiklos:
Technikumo mokykloje Sicilijoje, Italijoje, susikursime ne tik baroko architektūros viziją, naudojant šiuolaikines technologijas ( įvairias programas bei 3D spausdintuvą), bet ir to laikmečio kostiumą.
Vokietijoje, Leipcigo mieste, artimiau susipažinsime su vis dar gyvomis baroko tradicijomis, kurios siejasi su kompozitoriumi Johanu Sebastianu Bachu, gyvenusiu ir kūrusiu šiame mieste.
Čekijoje, Prahos mieste, turėsime išskirtinę galimybę susipažinti su baroko statiniais bei istorija. Visa tai mums pristatys mokykloje dirbantys istorijos mokytojai ekspertai.
O mūsų mokykloje svečiai turės galimybę kurti baroko stiliaus šukuosenas bei baroko stiliaus koklių plyteles, kurias gaminsime specialioje degimo krosnyje.
Vykdydami šias veiklas partnerių mokyklose, ne tik išmoksime naujų mokymo metodų, bet ir kursime naują mokomąją medžiagą. Dirbdami kartu stiprinsime mokinių tarpkultūrines kompetencijas, gebėjimą reikšti savo nuomonę bei tobulinsime bendravimo anglų kalba įgūdžius. Tikimės ne tik pasikeisti patirtimis, bet ir išmokti naudoti interaktyvius metodus.
Visa projekto veiklų informacija bus publikuojama mokyklos projektų stende, eTwining svetainėje, Facebook puslapyje, mokyklų tinklalapiuose, vietinėje spaudoje.
Mūsų laukia nepakartojami du metai: pilni naujų pažinčių, veiklų bei atradimų.

Projekto koordinatorė anglų kalbos mokytoja Vitalija Gedeikienė

Skip to content